במדור מופעלות תכניות מיוחדות ע”פ דרישה של המוסדות השונים והתעשייה כחלק מהצורך ההולך וגובר בעובדים מקצועיים, והטכנולוגיה שכיום רק הולכת ומתקדמת.

המדור בעצם תופר " חליפות" לפי אותן דרישות וצרכים של הגופים השונים על מנת לתת מענה להכשרות הרצויות והשבחת העובדים שאינן במסגרת קורס שגרתי.

ההכשרות התבצעו במגוון רחב של נושאים כגון – אחזקה, הפעלת מכונות, ניהול, אבטחת איכות ומדידות ועוד בין שותפינו ניתן למצוא גופים כגון: הקריה למחקר גרעיני, כימיקלים לישראל, טבע טק, טרה עירית באר שבע ועוד.

קורס מפעילי מתקנים תעשייתיים וכימיים

מקצוע המפעיל הינו המקצוע המרכזי ואחד מהתפקידים החשובים כיום בתעשייה של עובדי הייצור במפעלים כימיים ותעשייתיים במפעל העוסק בייצור כימיקלים, כאשר מטרת הקורס להקנות לסטודנטים התמצאות והבנה מעמיקה על פעולות ציוד המפעל מבחינה תפעולית ומכנית. התפקיד כולל: פיקוח על המהלך התקין והבטוח של הייצור, איסוף נתונים על התהליך ופיקוח במתקנים עצמם, פיקוח על פעולה תקינה של הציוד, טיפול בתקלות התהליך והציוד, בקיאות בפעולות מכשור המדידה והבקרה, כושר להבנת התהליך ותאום תפעולו עם חדר הבקרה. המפעיל חייב להכיר סרטוטים ותוכניות ייצור של חומרים ומוצרים, לחשב כמויות, נצילות, פחת ומאזנים פשוטים, לעקוב אחרי זרימת המוצר בקו הייצור ותקינות הציוד באמצעות מערכות בקרה,

קורס אחזקת מערכות מיכון תעשייתיות לעובדי אחזקה

עובדי האחזקה אחראים על פעולתם התקינה של מערכות ומכונות בתעשייה מהבחינה המכנית. הקורס מקנה למשתלם ידע תיאורטי ומקצועי רחב לביצוע תחזוקה מכנית למכונות וציוד מסוגים שונים הקיימים במפעלים. שדרוג המיומנויות המקצועיות, הבנת שרטוטי חלקים, תתי מערכות והרכבות מכניות, הכנת אופן פעולתם, הכרת תקנים, כלי מדידה אוניברסאליים כגון קליבר, מיקרומטר, אינדיקאטורים וציוד מדידה ספציפי, איתור תקלות וכו'.

אבטחת איכות ומדידות מכניות

כחלק מתהליכי הייצור של המוצרים השונים כיום, קיים צורך אמיתי באבטחת האיכות והמדידות על מנת להבטיח את ייחודו של המוצר המיוצר בתעשייה. על מנת להכשיר את העובדים לעמוד בדרישות התקנים המחמירים כיום בשוק, נלמדים בקורס נושאי המדידות השונות על פי הערכים המיועדים של כל מפרט ומפרט. ההקפדה על הערכים המדויקים והכרת שיטות המדידה ואבטחת האיכות היא שתבדיל בין האיכיות השונות בעולם כיום ובים המפעלים השונים המקפידים על אותן איכויות שונות.

מכשור ובקרה

תחום המכשור ובקרה משמש כאחד מעמודי התווך של התעשייה המודרנית. השילוב הנרחב של מערכות ייצור אוטומטיות המופעלות ללא מגע יד אדם ומופעלות באמצעות מכשירי חישה ומדידה, שסתומי בקרה ובקרי תהליך. תחום המכשור מתעדכן ללא הרף בחידושים טכנולוגיים ומהווה אתגר טכנולוגי מתוחכם לעוסקים בו. הקורס מקנה לבוגר יכולות מקצועיות להתמודד עם אתגרי היום יום בתחומי מכשור ובקרת תהליכים הכוללים מכשור, בקרה, תקשורת, מחשבים, תכנות, חשמל ואלקטרוניקה, אוטומציה ופניאומטיקה. נושאים בלתי נפרדים כמו אפיון מכשירים המתאימים לתהליך, התקנה, כיול, זיהוי בעיות ופתרון תקלות בתהליך, פיקוח ותחזוקה שוטפת של מערכות בקרה ממוחשבות הם חלק בלתי נפרד מההכשרה כדי לחזק את המשתלמים והעובדים בתעשייה.